Czarter jachtu – Chorwacja idealnym celem podróży

Chorwacja to jeden z ulubionych celów podróży polskich żeglarzy, a mają ku temu istotne powody: w Chorwacji znajduje się 1,244 wysp, 8 Parków Narodowych, 11 Parków Krajobrazowych z nienaruszoną florą i fauną, które można odkryć przy pomocy wynajętego jachtu. Zdania są sporne, ile wysp jest zamieszkałych, szacuje się, że niecałe 50 spośród ponad tysiąca, co stanowi wyjątkową możliwość odkrywania tego pięknego, słonecznego kraju na własną rękę. Jeśli należysz do żeglarzy, którzy nie tylko lubią przebywać na wodzie, ale także odkrywać na lądzie zabytki czy kuchnię danego kraju, to Chorwacja jest idealnym miejscem dla ciebie – historyczne miejsca zachowały się w wyjątkowo dobrym stanie jak np. Stare Miasto w Dubrowniku, a w kuchni możesz skosztować absolutnych rarytasów np. ośmiorniczek czy wymyślnych gatunków ryb.

Bazy wynajmu jachtów można spotkać w wielu miejscach np. w Puli, Dubrowniku, Splicie, w Rovinji i Punacie, generalnie obejmują one regiony Istrii, północnego Adriatyku, Dalmacji i południowego Adriatyku. Szczególną cechą Chorwacji jest jej dobre przygotowanie własnych przystani na przyjęcie żeglarzy z całego świata. Mariny są tu wyjątkowo bezpieczne, a oferta wynajmu statków i warunków ich poruszania się po tafli wody tak samo bogata.

Co jest warunkiem czarteru jachtów w Chorwacji?

Tak jak w innych państwach, w Chorwacji warunkiem wynajęcia jachtu jest dysponowanie ważnym patentem żeglarskim. Jeśli chcesz przede wszystkim odpocząć bez nadmiernego wysiłku, zawsze możesz wynająć do rejsu skipera, doświadczoną osobę, która zajmuje się sterowaniem łodzią oraz obsługą urządzeń pokładowych. Czy chciałbyś spędzić każdą noc w przystani ze wszystkimi udogodnieniami, dobrymi restauracjami, barami i klubami nocnymi? A może wolisz pływać od zatoki do zatoki, stawiając raczej na wypoczynek, unikając marin (tj. przystani) w ogóle? A może chciałbyś spędzić ekscytujący wieczór na boi, podziwiając jedną z najlepszych restauracji na wyspie? W Chorwacji możesz odkryć wszystkie te możliwości w jednym regionie. Tak więc ten kraj jest najbardziej zróżnicowanym miejscem do żeglowania na świecie i ma do zaoferowania wiele każdemu, kto tylko chce wyczarterować jacht!

Warunki żeglarskie w Chorwacji

Od wiosny do jesieni Chorwacja zapewnia żeglarzom dobre warunki żeglarskie. Dzieje się tak, ponieważ jest łatwo dostępna, znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od Polski, którą można pokonać samochodem, pociągiem lub samolotem. Chorwacja jest także niedroga, zwłaszcza poza sezonem. W okresie letnim wieją przyjemnie umiarkowane wiatry, a ze względu na ilość wysp i zatok Chorwacja jest idealnym miejscem do żeglowania również dla żeglarzy wybierających się w podróż z rodziną.

Więcej na temat czarteru żagli w Chorwacji dowiecie się na stronie https://sevenseas.pl/czarter-jachtu-chorwacja/ gdzie serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *