Menu strony
klimatyzatory

Prosta metoda na ładną sylwetkę

Wielu osobom wciąż trudno uwierzyć, że wysiłek na rzecz fit sylwetki może być rozrywką. Wystarczy urozmaicić ćwiczenia i odnaleźć w nich różnorodność. Pomogą nam w tym kolorowe, ciekawie wyglądające i co istotne – tanie – drobiazgi.
Z punktu widzenia leniwca

ćwiczenia
Niezbyt smaczna dieta i wiadra potu wylanego na siłowni – czy tak faktycznie musi kojarzyć się nam dbanie o sylwetkę? Jeśli pielęgnacja ciała ma przybrać tak drastyczny obraz, wówczas niejedna z nas pozostanie przed telewizorem zajadając czekoladę. Pozostaje nam znaleźć taką formę aktywności, która będzie synonimem rozrywki, a nie tylko i wyłącznie wysiłku. Każdy sklep sportowy ma w swoim asortymencie gadżety, które sprostają temu wymaganiu i będą przy tym tanie. Sprawdźmy, czym możemy się pobawić i jednocześnie spalić zbędne kalorie.

Smukłe ramiona damy

skakanka
Delikatna linia biegnąca od karku do dłoni – złoty środek miedzy umięśnionym ramieniem i odstającą „bułeczką” – to ideał, do którego wszystkie dążymy. Inspiracji ku temu można poszukać w starych filmach z diwami kina, jak Vivien Leigh lub Greta Garbo, których smukłe ramiona kusiły mężczyzn na całym świecie. Idealny zarys ramion wyrzeźbimy przy pomocy hantelków, gum i obciążników.

Najpierw musimy przemyśleć, jaki rodzaj aktywności chcielibyśmy uprawiać. Jeśli przy okazji aerobiku, biegania lub ćwiczeń na orbitreku, chcemy także dodatkowo wzmocnić ramiona, polecam obciążniki (http://www.sport-shop.pl/sprzet-do-cwiczen-obciazniki-c-250.html) o wadze np. 5,5 kg. Z kolei, jeśli chcemy osobno skoncentrować się na tej części ciała, lepiej dobrać hantelki 2 kg. Panie mogą wykonywać odpowiednie ćwiczenia same w domu wzorując się na układach znalezionych w sieci lub planach treningowych, które często można dostać przy zakupie sprzętu.

Dodatkowe artykuły

Czy rzeczywiście steppery bardzo pomagają w odchudzaniu?

Zrzucanie zbędnych kilogramów
Dieta odchudzająca sprawia, że człowiek wreszcie może zrzucić zbędne kilogramy. Jednakże jeśli nagle utracimy znacząca ilość kilogramów, to i tak nie możemy sądzić optymistycznie, iż najzwyczajniej będziemy perfekcyjnie się prezentowali. W wielu przypadkach widok jest koszmarny - tak naprawdę wyglądamy dużo mniej atrakcyjnie, niż w przypadku nadwagi. I właśnie dlatego prócz przejścia na dietę, trzeba także sporo się ruszać. Np. dużą rolę odgrywa regularne bieganie. Początkowo pewnie będzie trudno, lecz później bieganie będzie gigantyczną frajdą.


Gadżety na ponętne uda i pośladki

hantel
Współczesna kobieta pielęgnując swoją figurę ma znacznie trudniejsze zadanie niż XIX.–wieczna dama. Moda nie pozwala nam ukryć bioder, pupy i nóg pod tonami materiału. Dlatego należy znaleźć fantazyjny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej i z tych części ciała. Można to osiągnąć w prosty sposób – i to bez wychodzenia z domu!

W pierwszej kolejności proponujemy powrót do dzieciństwa i odkrycie na nowo zabawy, jaką daje skakanie na skakance. Nie musi to być już sznurek, który gdy „skusimy” boleśnie chłosta nasze łydki. Nowoczesny sprzęt sportowy, jakim jest właśnie skakanka wyposażony jest w ergonomiczne rączki i licznik, może być wykonany z nylonu lub bawełny i dostosowuje się do naszego wzrostu.

Trening na skakance jest wyjątkowo intensywny. Nie można zapomnieć o rozgrzewce i dostosowaniu tempa do naszej kondycji. Po kilku minutach skakania robimy kilkunastosekundową przerwę. Skakanie można urozmaicać rozciągającymi ćwiczeniami pilates.
Oprawcowane przez: B.S.
2013-05-28